Клініка Анатолія Максимчука

Лікування алкоголізму

Лікування алкоголізму — досить складний процес, який потребує як професіоналізму лікаря-психотерапевта, так і бажання вилікуватись у пацієнта.

Записатись на консультацію

Лікування алкоголізму

Лікування алкоголізму

Щорічно в Україні від алкоголізму гине понад 40 тисяч осіб. Зруйнованих родин і покалічених доль ще більше.

Шлях пацієнта від усвідомлення проблеми до бажання її позбутися — один з найскладніших етапів зцілення. Надзвичайно важливо правильно обрати провідника на цьому шляху: лікаря, якому ви зможете довіритися. Мають значення не лише його професійні якості, а й особисті. Важливо, щоб це був духовно сильний, вольовий і впевнений у собі фахівець без шкідливих звичок. Його власний здоровий спосіб життя стане для пацієнта достойним прикладом, а віра в успіх і робота на результат ㅡ додатковим стимулом для одужання.

Ціни та терміни

Процес лікування алкоголізму є індивідуальним і залежить від стану пацієнта й особливостей його організму. Відповідно до цього різниться і ціна лікування, тому її неможливо визначити одну на всіх.

Записуйтесь до нас на прийом. На очній консультації лікар-психотерапевт проведе детальну діагностику і підбере лікування, яке буде відповідати саме вашим потребам.

Алкоголізм — психологічне захворювання, спричинене постійним вживанням спиртних напоїв, що супроводжується патологічною тягою до алкоголю та різноманітними побічними фізичними та психічними ефектами. Зазвичай залежність формується непомітно для хворого.

Це захворювання можна умовно розділити на 3 стадії:

І стадія алкоголізму

Формується патологічний потяг до вживання алкоголю. У психологічному плані випивка сприймається як засіб зняття стресу, відпочинку, лікування застуди тощо. Вживання алкоголю регулярне, незважаючи на симптоми інтоксикації.

Головні ознаки:

  • втрата контролю над кількістю випитого — вживається набагато більше алкоголю, ніж було заплановано;
  • звикання до алкоголю — для сп'яніння необхідно випити більше спиртного, аніж раніше;
  • тимчасова втрата пам'яті під час алкогольного сп'яніння.

У більшості випадків перша стадія алкоголізму проходить не поміченою.

II стадія алкоголізму

З'являється похмільний синдром після припинення вживання алкоголю. Симптоми похмільного синдрому: зниження апетиту, нудота, сухість у роті, тривога, тремтіння рук. Хворий відчуває гостру необхідність похмелитись.

Головні ознаки:

  • запої;
  • часті зміни настрою, проявлення агресії, дратівливості, збудження у стані алкогольного сп'яніння;
  • алкогольна анозогнозія — заперечення проблеми алкоголізму та необхідності лікування.

На цій стадії захворювання у пацієнтів можуть виникати судомні напади та алкогольний делірій (у народі його називають «білою гарячкою»).

III стадія алкоголізму

Фінальна стадія захворювання, котра призводить до деградації особистості. Хворий керується примітивними емоціями, морально-етичні принципи повністю зникають, знижується рівень інтелекту. У деяких випадках настає алкогольне недоумство. Вилікувати пацієнта на цій стадії алкоголізму надзвичайно складно.

Пацієнти на початкових стадіях залежності зазвичай порівнюють себе саме з такими алкоголіками, тому відмовляються визнавати факт наявності проблеми, а отже, і потребу у лікуванні.

Види алкоголізму

  • Чоловічий алкоголізм — найпоширеніший вид алкоголізму.

Зазвичай зумовлений наявністю труднощів та проблем у житті чоловіків, яких вони намагаються позбутися, вдаючись до вживання алкоголю. У стані алкогольного сп'яніння стають агресивними та неконтрольованими.

  • Жіночий алкоголізм — один із найскладніших видів.

Жінки набагато швидше звикають до спиртного і надзвичайно швидко деградують. Вони швидше п'яніють, а похмілля триває довше. Найефективніший метод лікування — робота з психотерапевтом, оскільки найпоширенішими причинами захворювання є психологічні проблеми.

  • Підлітковий алкоголізм — активно поширюється у сучасному суспільстві.

Надзвичайно небезпечний, адже спиртне має руйнівний вплив на ще не повністю сформований організм і психіку.

  • Пивний алкоголізм — основна складність лікування — хибне переконання, що він не є алкоголізмом чи проблемою.

Методи лікування та кодування від алкоголізму

Медикаментозне лікування є досить ефективним способом боротьби з алкоголізмом.

Найвідоміші методи позбавлення залежності:

  • Торпедо — базується на введенні до організму медикаментозного засобу, який здатен блокувати наступне вживання алкоголю. Завдяки ін'єкції препаратів блокується отримання задоволення від вживання спиртного та виникає відчуття його неприйняття.
  • Бар'єр — комплекс лікарських засобів, підібраних спеціально для відновлення роботи внутрішніх органів і нервової системи у режимі тверезості. Виводить із запою і спричиняє стійке неприйняття алкоголю.
  • Лазерне кодування — вплив лазером на точки рук та голови, що здатні спричинити неприйняття алкоголю на психологічному рівні.
  • Гіпноз — вплив на психіку за допомогою інформації та інтонацій, досить широко застосовується психотерапевтами.
  • Кодування — введення в організм препаратів, які спричиняють у хворого важкий фізіологічний стан у разі вживання алкоголю. Слід зазначити, що деякі методи кодування від алкоголізму передбачають відсутність медикаментозного втручання.

У клініці МАКСИМЧУКА широко та успішно застосовуються ці методи. Для кожного пацієнта метод лікування та набір медикаментів підбирається індивідуально у такий спосіб, щоб викликати максимально негативну, проте порівняно безпечну реакцію на вживання спиртного.

Принципи та етапи лікування алкоголізму

1

Виведення із запою та детоксикація

З організму хворого виводиться алкоголь та усуваються наслідки його дії на організм. Нормалізується робота серцево-судинної та нервової систем пацієнта. Триває від кількох днів до кількох місяців, залежно від важкості стану хворого.

2

Ремісія

Відновлюється робота уражених систем життєдіяльності за допомогою антидепресантів, антиоксидантів, вітамінів. Проводиться фізіотерапія та робота з психотерапевтом. Терапія спрямована на недопущення рецидивів.

3

Підтримка періоду ремісії

Основним заходом цього етапу є психотерапія, завдяки якій у пацієнта формуються навички тверезого способу життя. Наполегливо рекомендуємо пацієнтам та їхнім близьким відповідально віднестися до цього етапу, оскільки нехтування ним призводить до рецидивів.

Симптоми, що вказують на наявність алкоголізму

  • Вживання алкоголю на самоті
  • Постійне бажання випити
  • Переховування випивки від близьких
  • Наявність кількох схованок зі спиртним
  • Нездатність самостійно контролювати кількість випитого
  • Провали у пам'яті
  • Регулярне вживання алкоголю стає звичкою
  • Апатія до навколишнього світу, агресивна поведінка

Наявність у людини хоча б кількох із цих симптомів є ознаками різних стадій алкоголізму і необхідністю звернутися по допомогу до фахівця.

Звертайтеся до нас, і ми обов'язково допоможемо пройти складний шлях від залежності до одужання.

Записатись на прийом